Fantasmagorium

Autor: maure
Hlavní postavy: Ginny Weasley, Molly Weasley
Shrnutí: výchova malé čarodějky
Poznámka: Druhá povídka ze série Panenky. Za beta-read děkuji Nice.

Panenky: Tichý koutek v rohu

7. 10.
Dívám se na svou holčičku a vidím, že není šťastná. Hraje si se starým modelem Famfrpálu junior jako všechny mé děti před ní, ale nevypadá, že by jí to bavilo. Zkouším si vzpomenout, s čím jsem si nejraději hrála já, když jsem byla malá. To už je dávno. Sedám k šicímu stroji.
Kluci se venku koulují.

7. 11.
Kluci šli hrát famfrpál. Ginny chtěla také, ale nedovolila jsem jí to. Musí se jako správná ženská naučit šít. Příští rok ji asi začnu učit vařit.

7. 12.
Přišly Vánoce. Děti mi pomáhají při pečení a já je musím každou chvíli okřiknout, aby mi neujídali těsto, přesto mi je jasné, že je nemůžu ohlídat. Hlavně dvojčata mi dělají naschvály už ze sportu. Kluci se vesele překřikují, ale Ginny sedí potichu u stolu a vykrajuje perníčky. Tak je to správně. Jak mi říkala maminka: „Sedávej panenko v koutě, když budeš hodná, najdou tě.“

24. 12.
Ději rozbalují dárky. Ginevra si oblékla nový svetr a strhává obal z posledního dárku. Musím ji napomenout, ten papír jsme mohli použít ještě příští rok. Bere do rukou hadrovou panenku a září jí oči.
Večer, když odcházím z dětského pokoje, slyším, jak si Ginny povídá se svou panenkou.
„Morgano, budeš moje kamarádka?“

Konec

Komentáře

Na těchto stránkách nevzniklo nic za účelem zisku. Kánon originálních děl je majetkem jejich právoplatných autorů. Na druhou stranu všechno ostatní je majetkem naším, proto nešiřte nic z těchto stránek bez souhlasu autora.
Design by D.J. Orlovský