Fantasmagorium

originál
Autor: GMTH
Překlad: sssnake
Hlavní postavy: Lucius Malfoy/ Harry Potter
Shrnutí: Harry si ke svému vězniteli vytvoří pozitivní vazbu.
Poznámka: Pozn. Překladatele: Za beta-read povídky děkuji Nifredil.

Postižený Stockholmem

Harry se v poutech napjal, když Macnair zvedl bič nad hlavu. Stěží měl čas zaregistrovat zvuk biče, který prosvištěl vzduchem – předtím, než se zakousl do nahé pokožky zad mezi jeho lopatkami. Vymámil z jeho hrdla zoufalý výkřik. Přestal počítat, kolikrát ještě bič dopadl na stejné místo. Macnair se v bičování opravdu vyznal.

„Přestaňte!“ přikázal čísi hlas ostře, když Macnair znovu zvedl paži. Harry skoro zavzlykal úlevou, když Lucius vkráčel do místnosti. Bylo po všem. Znovu přežil.

„Nechte nás,“ nařídil Lucius kruhu Smrtijedů. Okamžitě vyhověli.

„Omlouvám se, že jsem tu nebyl, abych je zastavil,“ ozval se Lucius tiše. Zamumlal kouzlo, kterým Harrymu uvolnil pouta. Zachytil chlapce, který přepadl dopředu, a přemístil se s ním nahoru, do svých komnat.

„Jak dlouho jste nejedl?“ zeptal se Lucius poté, co ošetřil rány na Harryho zádech. K už tak velkému množství jizev, které brázdily jeho kůži, přibyly další.

„Nevím,“ zachraplal Harry. „Naposledy, když jste tu ještě byl. Jak dlouho jste byl pryč tentokrát?“

„Tři dny,“ odpověděl Lucius a přivolal tác s jídlem. Vlastní rukou pak Harryho krmil. Nabízel mu malá sousta, aby jeho stažený žaludek neodmítl tolik potřebnou výživu. Když Harry dojedl, Lucius ho zdvihl do náruče a odnesl ho do koupelny, kde byla připravena horká koupel. Usadil Harryho do vody a jemně omyl vrstvu tři dny staré špíny a potu.

„Děkuju, Luciusi,“ broukl Harry měkce. Vzhlédl ke svému zachránci s láskou v očích.

Později, když spolu leželi v posteli, Harry ovinul nohy kolem Luciusova pasu a vykřikl jméno muže, který ho vynesl na vrchol.

*****

Něčí ruce s ním hrubě zatřásly a probudily ho. Harry otevřel oči a uviděl Severuse Snapea, jak se nad ním sklání.

„Vzbuďte se, Pottere,“ zasyčel Snape. „Vstaňte. Musím vás odsud odvést, než mě Lucius najde.“

„Co tu děláte?“

„Hledám vás už celé měsíce. Nikdy mě nenapadlo, že by vás vzal sem. Vstávejte. Rychle! Vezmu vás domů.“

Harry se posadil. „Domů?“ zeptal se otupěle. Pak zavrtěl hlavou. „Ne. Nechci. Chci zůstat tady.“

Snape se narovnal. Vypadal, jako by ho někdo udeřil. „S Luciusem? Dobrý bože, chlapče, proč?“

„Já… ho miluju,“ opáčil Harry. „Kdykoli mi ubližovali, donutil je přestat. Kdykoli mě mučili hlady, ujistil se, že jsem dostal najíst a že jsem vykoupaný a… stará se o mě.“

„Pottere, tohle je Malfoy Manor. Myslíte si, že by dělali všechny ty věci bez Luciusova vědomí? Celou tu dobu vás nechává bít a mučit hlady!“

Harry ke Snapeovi vzhlédl. Jeho oči byly bez života, takže Snape raději odvrátil pohled.

„Já vím,“ zašeptal Harry.


Stockholmský syndrom (ABZ.cz: slovník cizích slov) je specifická pozitivní emoční i afektivní vazba a závislost oběti (např. rukojmí) na pachateli (např. únosci) vyskytující se též ve vztazích některých vězňů a jejich vyšetřovatelů. Pojem se používá od roku 1973, kdy byla přepadena jedna ze stockholmských bank a tento syndrom byl odborníky u několika rukojmí identifikován.

Konec

Komentáře

Na těchto stránkách nevzniklo nic za účelem zisku. Kánon originálních děl je majetkem jejich právoplatných autorů. Na druhou stranu všechno ostatní je majetkem naším, proto nešiřte nic z těchto stránek bez souhlasu autora.
Design by D.J. Orlovský