Fantasmagorium

Autor: D.J. Orlovský
Hlavní postavy: Severus Snape/ Draco Malfoy
Shrnutí: Blíží se vánoční ples. Jak na něj připraví ředitel Zmijozelu své žáky?
Poznámka: Inspirováno scénou z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár, v níž profesorka McGonagallová učí žáky tancovat.

Dopsáno v roce 2006

Výuka tance

Zmijozelští studenti se shromáždili ve společenské místnosti. Nebylo tu slyšet vlastního slova, jak se dohadovali a překřikovali. Pomlouvali hnusáka Pottera a spekulovali o tom, proč si ředitel jejich koleje přál, aby sem přišli všichni chlapci od čtvrtého ročníku výš.
Dveře ve zdi se otevřely. Neumožnily však profesoru Snapeovi s nimi důkladně praštit o zeď, protože zajížděly do stěny. Vzalo to jeho příchodu na efektu. Nicméně profesor lektvarů si nemusel ničím vynucovat pozornost, sám jeho příchod docela stačil k tomu, aby se žáci utišili.
„Jste tu všichni?“ otázal se Snape úsečně. Byla to řečnická otázka, ve skutečnosti odpověď neočekával.
Studenti napjatě čekali, co se bude dít.
„Vánoční ples,“ Snape to vyslovil, jako by šlo o něco sprostého, a posadil se do křesla v rohu místnosti. Napětí ve vzduchu trochu povolilo.
„Pravidla jsou jednoduchá. V deset třicet budou všichni na koleji. V jedenáct se zhasíná. Výjimky - “ Snapeův pohled sklouznul k Dracovi „ - se nepovolují. Co se týče alkoholu… z koho z vás to potáhne jako z lihovaru, bude mít… velký problém.“
Několik studentů začalo horlivě přikyvovat, jako by chtěli profesora ujistit, že oni s ním problémy mít nechtějí a jeho přání dodrží do puntíku.
„Nehodlám poslouchat stížnosti, že někdo z vás pozvracel schodiště nebo přičaroval Filchovi parohy, jako minule, když jste se vraceli z Prasinek,“ dodal Snape, ale nevypadal nijak zvlášť naštvaně, vlastně se tvářil spíš pobaveně.
Draco se neubránil úsměvu. Bylo mu jasné, že Snapeovi na nějakých schodech nebo Filchovi pramálo záleží. Nicméně musel v duchu připsat profesorovi bod. Evidentně měl perfektní přehled, co se děje. Ve Zmijozelu platila v mnoha věcech vojna jako řemen, ale co se školních řádů týkalo - pokud vás nikdo nechytil, mohli jste si dělat, co jste chtěli, a měli jste jistotu, že Snape bude na vaší straně. Ovšem pokud vás někdo chytil, bylo by moudřejší nacházet se od Snapea opravdu hodně daleko.
„A, abych nezapomněl,“ ušklíbl se Snape a pohodlně se opřel v křesle. „Ocenil bych, kdybych nemusel řešit další nechtěné těhotenství. Dělejte si co chcete…“
Několik studentů se zašklebilo. Ve Zmijozelu panovaly, co se sexu týče, dost uvolněné poměry.
„…ale nepřidělávejte mi práci s odstraňováním následků vašich sexuálních pudů. A hlavně ať vás při tom nikdo nevidí,“ řekl Snape.
Jasně, ojeďte se inkognito*, pomyslel si Draco.
„A to nejlepší nakonec,“ ušklíbl se Snape. „Vánoční ples je, bohužel pro vás, společenská akce. A profesorka McGonagallová si potrpí na vysoký standard společenského chování. Ke kterému patří i … tanec.“
Po těch slovech to v místnosti zašumělo.
„Takže, milánkové,“ ušklíbl se Snape a jeho rty se stáhly do nepěkného úsměvu. „Kdo z vás umí tančit?“
Chlapci se po sobě rozpačitě dívali, ale nikdo se nepřihlásil.
„To jsem si mohl myslet,“ odfrkl si Snape pohrdavě. „Je žalostné, že se vaši rodiče neobtěžovali vzdělat vás v něčem tak základním, jako je tanec. Pane Malfoyi!“
Draco sebou trhnul. Nečekal, že by Snape oslovil zrovna jeho. Domníval se, že je pořád ještě v nemilosti kvůli tomu incidentu s Moodym. Proto se taky nepřihlásil.
„Vy přece umíte tančit,“ protáhl Snape.
Draco se zachvěl. Z toho tónu mu naskakovala husí kůže. Polknul a nepatrně přikývl.
„Pojďte sem,“ nařídil Snape a vstal.
Draco popošel dopředu.
„Blíž,“ ušklíbl se Snape.
Draco udělal další dva kroky.
„Ještě,“ naznačil Snape rty.
Draco se zhluboka nadechnul a došel až těsně ke Snapeovi.
„Malá ukázka na úvod, abyste vůbec věděli, o čem budu mluvit,“ řekl Snape a ledabyle lusknul prsty.
Začala hrát hudba. Draco couvnul, ale Snape mu stiskl ruku v ocelovém sevření a přitáhl si ho blíž. Pokud se přede všemi nechtěl Draco s profesorem prát, nezbylo mu, než zaujmout základní postoj. Chápal sice, že si ho Snape vybral k ukázce proto, že jako jediný umí tančit, ale nebyl tím nijak nadšen. Bylo pro něj potupné tančit s mužem. Možná to byl Snapeův trest za tu fretku. Byl tak rozrušený, že na začátku tance Snapeovi šlápnul hned dvakrát za sebou na nohu.
„Pane Malfoyi,“ zasyčel Snape tak tiše, že ho mohl slyšet jen Draco.
Draco se neodvážil vzhlédnout, jen zamumlal omluvu. Dokázal si živě představit ty hněvivé záblesky v profesorových očích. Namlouval si, že to je přece stejné, jako když tančí s matkou, ale nebylo. Jeho matka byla jeho matka a Snape byl prostě Snape.
Draco si ani neuvědomil, že zkouší vést, jako kdyby tancoval s matkou, dokud mu Snape bolestivě nesevřel ruku a neprosadil si svou nadvládu. Draco nepochyboval o tom, že takováhle troufalost mu přijde draho. Zkusil znovu zapomenout na Snapea a brát to neosobně, jen jako tanec, jenže ani ne o minutu později ho profesor kopnul kolenem, když chtěl Draco na jinou stranu než on. Draco si překvapeně uvědomil, že ho to vlastně baví, přetahovat se se Snapem o to, kdo povede. Věděl, že kráčí po tenkém ledě, ale rozhodl se to risknout.
Draco vnímal Snapeovu blízkost, lehkou vůni jeho kolínské a jeho ruku na svém pasu. Na okamžik Snape dovolil, aby nad ním Draco získal převahu. Pro mladého Malfoye to byly opojné vteřiny. Pak se ale znovu musel poddat Snapeově nadvládě a dát se vést jako poslušná tanečnice.
Snape zašeptal: „Koleduješ si o malér.“
„Ano, pane,“ odvětil Draco s úsměvem. Zadíval se do těch černých očí a spatřil v nich dva plamínky, které nevěstily nic dobrého.
Snapeova ruka, dosud spořádaně spočívající na Dracově pasu, se nenápadně přesunula pod jeho drahý, zdobený plášť, na chvíli spočinula na zádech a pak se pomalinku začala posouvat dolů. Draco zadržel dech, když ucítil, jak mu Snape vytáhl košili, zastrčenou do kalhot, vklouzl rukou pod ni a dotkl se jeho nahého těla.
Dracovi naskočila husí kůže. Snapeovy oči byly nečitelné. Cítil, jak Snape zlehka přejíždí přes jeho pokožku, a k vlastnímu úžasu se mu to líbilo. Bylo to příjemné. Snape věděl velice dobře, co dělá.
Draco se snažil tvářit, že se vlastně nic neděje, ale nešlo to. Snapeovy prsty vklouzly za okraj jeho kalhot, jenže dál nemohly. Profesor toho tedy nechal a sjel přes kalhoty rukou na Dracův zadek.
Draco se překvapeně nadechl. Byl si jist, že to přece všichni musí vidět! Když mu Snape stiskl jednu půlku zadku, vypadl z rytmu a stoupnul profesorovi na nohu. Snape ho do zadku štípnul a Draco ho přišlápnul podruhé, protože se nedokázal soustředit na kroky. V duchu si vynadal za to, že si vzal ty těsné kalhoty.
„Tak teď vám pan Malfoy předvedl, jak se to dělat nemá,“ oslovil Snape studenty sarkastickým tónem.
Draco se, v pošetilé snaze uniknout těm prstům, ke Snapeovi přitiskl a ucítil nezpochybnitelnou tvrdou bouli v profesorových kalhotách. To ho vyděsilo, ale zároveň mu to i polichotilo. Uvědomil si, že Snapeova blízkost a jeho doteky na něj taky mají vliv. Jeho penis rozhodně nebyl v klidu.
Měl by být zhnusen, pohoršen, měl by Snapea odstrčit a obvinit ho z pedofilie, ale ani jedna z těch věcí ho nenapadla. Díval se Snapeovi do očí a přemýšlel, jestli to je jen reakce těla, nebo zda je za Snapeovým vzrušením víc. Odvážil se rovněž přesunout ruku pod profesorův plášť a Snape pozvedl obočí. Jeho prsty zajely do rýhy mezi Dracovými půlkami. Teď už Draco z rytmu nevypadl. Díky Snapeově kabátu nemohl oplácet tím samým, tak alespoň sevřel v dlani ten docela pěkný, pevný zadek. Možná se mu to zdálo, ale přísahal by, že se Snape nepatrně pousmál.
Draco se ke Snapeovi přitiskl ještě víc a záměrně se o něj otíral rozkrokem, aby profesor věděl, že on je taky vzrušený. Prozrazení nehrozilo, Snapeův vlající plášť vše skryl. Rozčilovalo ho ale, že se ve Snapeově tváři nepohne ani sval. Jeho myšlenky se nečekaně stočily k představám, jak asi vypadá Snape nahý. Musel myslet na tu tvrdou věc, která se o něj otírala. Jak je to asi velké? Chce ho Snape? Nebo je to jen důsledek toho, že dlouho neměl ženskou? A co když není na ženské? Bylo by to tak nepravděpodobné?
Draco se zadíval na Snapea pozorněji. Ne, ten nevypadal na to, že by ho přitahovali chlapci. Ale to nebylo podstatné. Víc ho zajímalo, jak daleko by byl Snape ochoten zajít. Bylo známo, že nemá manželku ani milenku, ale Draco z vlastní zkušenosti věděl, že dělat si to sám může být uspokojující jen po určitou dobu. Vydržel to Snape deset měsíců v roce? Nebo nacházel útěchu u nějaké kolegyně? Kolegy? Draco si nedokázal představit, že Snape dělá něco tak lidského, jako je masturbace nebo sex. Nějak to k němu prostě nešlo. Byl tak vzdálený, tak povznesený, tak nedosažitelný! A přece se v tuhle chvíli zdálo, že ho má Draco na dosah ruky, stačilo by se natáhnout. Chtěl by to vidět.
Představoval si Snapea na posteli, úplně nahého, s roztaženými stehny, jak se hladí a laská.
Představoval si, jaké by to bylo, kdyby se Snapeovy prsty obtočily kolem jeho tepající erekce, třely ji a jeho tenké rty by se přisály na její špičku, jazykem ji dráždily… Draco skoro toužebně zasténal. Byl přesvědčený, že Snapeův penis musí být velký, nádherný, jedinečný a přál si ho vidět, držet, líbat a sát. Chtěl by vidět, jak z otvoru ve špičce vytéká kapka touhy a pak husté, horké sperma. Jaký by byl asi jeho orgasmus? Svíjel by se a sténal? Vzdychal by? Křičel? Byl sprostý? Nebo úplně potichu? Jak rád by to viděl a slyšel…
Draco byl natolik ponořen do svých nemravných úvah, že si ani neuvědomil, že hudba dohrála a Snape ho přinutil se zastavit.
„Takže to byla malá ukázka,“ řekl Snape líným tónem. „Neočekávám, že byste dosáhli kvalit pana Malfoye - ale vyžaduji, abyste svou kolej reprezentovali, jak nejlépe dovedete.“
Draco postával vedle Snapea a neměl se k odchodu. Litoval, že tanec skončil tak brzy. Jeho nečekaná chuť na Snapea ho překvapila, ale nebránil se jí. Právě naopak, rád by tenhle nový aspekt své sexuality podrobně prozkoumal. Doufal v nějaký náznak toho, že v tomhle směru není situace beznadějná. Vždyť kde je vůle, tam se způsob vždycky najde!
„Tanec je společenská událost, ale někdy může být předehrou k mnoha dalším věcem,“ řekl Snape tiše a gestem Dracovi naznačil, že se má zařadit k ostatním. Zbytek Snapeovy výuky tance byl pro Draca strašně nezáživný. Jeho myšlenky teď zaměstnávaly úplně jiné věci.

Na dveře Snapeovy komnaty někdo zaklepal. Profesor se už chystal jít spát, nikoho nečekal. Na chvíli zaváhal. Byl jen v županu, a to nebylo nejvhodnější oblečení na vítání návštěv. Na druhou stranu to mohlo být důležité. Šel tedy otevřít.
„Dobrý večer, pane,“ usmál se Draco. Snažil se působit jistějším dojmem, než jak se cítil. Ta dnešní hodina tance mu nedala spát.
„Pane Malfoyi?“ pozvedl Snape obočí.
Jak krásně dělá, že nechápe, pomyslel si Draco.
„Co pro vás mohu udělat?“ zeptal se Snape a gestem pozval Draca dál.
Ošukat mě do bezvědomí, co asi, blesklo Dracovi hlavou. Nahlas to ale pochopitelně neřekl.
„Během té dnešní hodiny tance jsem si uvědomil, že mám jisté… nedostatky v některých druzích tanců a hodně jsem toho už ze společenského chování pozapomněl.“
Když Snape zavíral dveře, usmál se zvláštní úsměvem, jako někdo, kdo ví víc, než druzí.
„Ach tak, a s tím za mnou jdete v deset večer? Nemáte být náhodou na koleji?“ ušklíbl se Snape. „V posteli,“ dodal.
Vezmi mě do postele a budu tam až do skonání světa, pomyslel si Draco.
„Nikdo mě neviděl.“
„To máte štěstí,“ opáčil Snape a posadil se do křesla.
Dracovi nemohlo ujít, jak nedostatečně je profesor oblečen.
„Takže, co byste rád, pane Malfoyi?“ otázal se Snape a Draco se nemohl zbavit dojmu, že v jeho větě je dvojsmysl.
„No,“ odkašlala si Draco, „myslím, že jsem nějak pozapomněl… tango.“
„Tak tango,“ pozvedl Snape obočí. „Mé oblíbené. Dobrá volba.“
Draco netušil, jak si to má vyložit.
„Budete to chtít s růží nebo bez?“ otázal se Snape pobaveně.
Dracova tvář dostala rozkošně rudý nádech.
„Bez,“ zamumlal.
„Dobrá,“ přikývl Snape. „Svlékněte se.“
„C-c-co, prosím?“ zakoktal Draco.
„Lépe si zapamatujete probíranou látku, když ji okusíte na vlastní kůži,“ zašeptal Snape.
Draco couvl.
„Svlékni se nebo vypadni,“ zavrčel Snape.
Draco polknul.
„A vy?“ řekl tichounce.
Snape se usmál, rozvázal pásek županu a nechal župan spadnout na zem. Draco zalapal po dechu. Snape před ním stál nahý a ten pohled předčil všechna Dracova očekávání… no, snad ten penis by mohl být trochu…
„Tak bude to?“ vytrhl Snape Draca z úvah.
Draco se jako ve snách svléknul, ale rozpačitě si zakryl rukama rozkrok. Snape nespokojeně mlaskl a odtáhl Dracovi ruce od těla. Dlouho si ho jen prohlížel.
Draco Snapea doslova hltal pohledem. Profesor byl vysoký, štíhlý a ve skvělé kondici. Světlo svící a plameny v krbu barvily jeho světlou kůži do měkkého, zlatavého nádechu. Na prsou měl několik černých chloupků. Od pupíku se mu táhla rozšiřující se stopa černého ochlupení a tam dole, ve slabinách, z ní vyčnívalo něco, co si sice Draco původně představoval trochu přehnaně velké, ale musel uznat, že to byl lepší průměr.
„A hu-hudba?“ vysoukal ze sebe Draco.
„Ach ano, jistě,“ přikývl Snape. Přešel ke svému stolu a jedním mávnutím hůlky jim zařídil odpovídající zvukovou kulisu.
Ozvala se líbivá, pomalá melodie.
„To… to není… tango!“ namítl Draco.
„Ne,“ přikývl Snape. „Vadí to?“
Než mohl Draco odpovědět, přitáhl si ho Snape k sobě. Dracovi naskočila husí kůže. Byli tělo na tělo, byl to zvláštní pocit. Pohupovali se do rytmu a Draco se pomalu uvolňoval. Objal Snapea kolem krku, zatímco profesorovy ruce sevřely jeho zadek. Hladily ho a hnětly, zajížděly do rýhy mezi půlkami, zatímco jejich slabiny se o sebe otíraly. Draco začínal být vzrušený a ani Snape na sebe nenechal dlouho čekat.
Draco položil hlavu na Snapeovo rameno. Pohupoval se do rytmu a vnímal teplo profesorova těla, jak se otírali o sebe, jak Snapeova ruka hladila jeho zadek. Draco spokojeně přivíral oči. Kdyby byl kocour, asi by už dávno předl blahem.
Snape ho najednou pustil, lusknul prsty a nábytek se odsunul ke stěnám. Hudba se změnila a Draco byl bez varování vtažen do víru tanga. Musel uznat, že Snape tančit umí. Jejich nahá těla se k sobě intenzivně tiskla. Zpočátku Draco přenechal vedení na Snapeovi, ale pak znovu rozehrál hru, kdo z nich bude mít navrch.
Tentokrát byl Snape nesmlouvavější, protože nemusel dávat pozor na to, jak to bude vypadat pro cizí oči. Draco záměrně způsoboval, že do sebe naráželi a přetlačovali se. Jistě, nemohl se měřit se sílou profesorových paží, ale bavilo ho to zkoušet. V jednu chvíli se Snape naštval a záměrně vtlačil nohu mezi Dracova stehna poněkud drsněji. Dracovi uniklo přidušené vykviknutí, ale Snape se stáhl dřív, než to mohlo začít opravdu bolet. Draco by mu to rád oplatil, ale jeho učitel mu k tomu neposkytl žádnou příležitost.
Draco se pokusil opět převzít vedení a Snape zasyčel: „Ještě jednou a natrhnu ti prdel. Už jednou jsem ti řekl, že tady rozhoduji já!“
Chvíli dal Draco pokoj, ale pak to zkusil znovu. Už jen ze zvědavosti, jestli a jak Snape splní svoji výhružku.
„Koleduješ si o malér,“ ucedil Snape.
A Draco to zkusil do třetice. Tentokrát Snape neřekl nic, bez varování zkroutil Dracovi ruce za záda a přehnul ho přes opěradlo jednoho z křesel. Draco jen heknul.
„Varoval jsem tě,“ zašeptal mu Snape do ucha. „Co si myslíš, že děláš?“
„Záleží na tom, co uděláte vy,“ odvětil Draco.
Snape se pousmál a Draco ucítil, jak mu profesorova ruka hladí zadek. Pak ukazováček zatlačil na jeho svraštělý otvor. Draco se zajíknul, když ucítil, jak do něj ten prst vniká. Byl to dost nepříjemný pocit.
„Ne, tohle… ne,“ vydechl Draco.
Snape pokračoval. Draco se svíjel, ale nedokázal se vyprostit.
„Ne… ne, já… božebožebože!“ Dracův hlas přešel ve sténání.
Snape se usmál. Právě našel Dracovu prostatu a jemně ji dráždil. Draco šílel. Ještě nikdy nepocítil nic tak intenzivního.
„Už… ,“ vypravil ze sebe Draco.
Snape vytáhl prst a plácnul ho přes vystrčený zadek.
„Néééé!“ zaúpěl Draco zoufale.
„Něco za něco,“ zašeptal mu Snape do ucha a pustil ho.
Draco by byl ochotný upsat i duši ďáblu, jen aby ho Snape udělal.
Snape si lehnul na postel a naznačil Dracovi kývnutím hlavy, aby šel blíž. Draco dychtivě poslechl. Vylezl si na postel. Snape mu rukou ukázal, aby se otočil. Draco pochopil, co Snape chce. Už to tak s klukama dělal, když ho omrzelo ukájet se sám. V mžiku zaujal žádanou polohu a lačně uchvátil do úst ten dlouhý, štíhlý penis, až Snape zasykl. Olizoval ho, jednou rukou se opíral o postel, aby udržel rovnováhu, a druhou si pohrával se Snapeovými varlaty.
Snape také vzal Dracův penis do pusy a jazykem prozkoumal každičký kout, skulinku, záhyb, zatímco jeho prst si znovu našel cestu do Dracova těsného zadečku.
Draco vrněl blahem, což jen zvyšovalo Snapeovu slast. Netrvalo dlouho, a Draco s hlasitým sténáním dosáhl orgasmu. Snape lačně polykal jeho horké semeno, ale sám měl k vyvrcholení ještě daleko.
Draco změnil pozici. Přesunul se mezi Snapeova široce roztažená stehna a pohltil jeho pulzující penis. Sál tvrdě, rychle pohyboval hlavou a poslouchal Snapeovo těžké oddechování a tiché steny. Snape mu po chvíli položil ruku na temeno a zpomalil jeho pohyby.
Udělat Snapea bylo mnohem náročnější, než by si Draco pomyslel. Snape byl zvyklý na pomalé tempo. Draca taky napadlo, že asi už dneska masturboval. Možná krátce předtím, než někdo zaklepal na dveře jeho komnaty. Ta představa Draca rozpálila a penis mu začal znovu tvrdnout.
Draco už začínal být unavený. Podobná činnost se spolužáky nevyžadovala takovou výdrž. Jeho prst začal zkoumat okolí Snapeova análního otvoru. Zaváhal, ale pak jemně zatlačil. Šlo to překvapivě dobře, Snape se nijak nebránil, naopak, uvolnil se a poddal se tomu. Líbilo se mu to. A Dracovi vlastně taky. Docela rád by tam strčil i něco jiného, než prst. Nechal vyklouznout Snapeův úd ze svých úst a zkusil, jak Snape zareaguje, když se pokusí do něj strčit svůj vzrušený penis. Snape mu v tom ale zabránil.
Draco nesouhlasně svraštil obočí, když mu Snape nekompromisně vtlačil hlavu zpátky do svého rozkroku. Nezbylo, než se podřídit - stejně, jako při tanci. Místo penisu tedy do Snapeova análního otvoru opět strčil alespoň ukazováček. Chtěl, aby jeho partner pocítil tu samou slast a rozkoš, jakou při tom před chvílí vnímal on.
Konečně Draco ucítil, jak to ve Snapeově penisu zaškubalo. Chtěl uhnout, ale Snape mu to nedovolil a přinutil ho polykat. Semeno naštěstí nemělo žádnou výraznou chuť.
Draco si kleknul a lapal po dechu. Snape se opíral temenem hlavy o čelo postele a mhouřil spokojeně oči. Draco si začal hladit svůj stojící penis. Snape nevypadal, že by se k něčemu měl, takže Draca překvapilo, když ho nečekaně povalil na záda.
Tentokrát se Snape vůbec jeho penisu nedotkl. Dlouhý štíhlý prst tvrdě vniknul do jeho pozadí, až to zabolelo, ale pak se Dracovým tělem rozlila obrovská slast. Svíjel se, vzdychal, sténal. Snape věděl, co dělá. Draco dosáhl vyvrcholení poměrně rychle, a když ejakuloval, Snapeovy temně černé oči celou scénu upřeně sledovaly a leskly se nelíčeným potěšením.
„Severusi,“ zasténal Draco.
Snape povytáhl obočí, ale nic neřekl. Počkal, až se Draco sám roztřeseně posadí, pak vstal a šel do koupelny.
„Bylo to skvělé, ale já bych to chtěl i… jinak,“ zašeptal Draco.
Snape se zastavil ve dveřích. Neotočil se.
„Prosím,“ žadonil Draco. „Tedy… nemusí to být hned,“ zrozpačitěl. „Ale chtěl bych to… ty víš jak… “ Draco se začervenal.
„To nepřichází v úvahu,“ odmítl Snape.
„Proč ne?“
„Jsi můj student,“ opáčil Snape. Stále byl k Dracovi otočen zády.
Draco vstal, došel k němu a objal ho kolem pasu.
„Kdo by se to dozvěděl?“
„Řekl jsem, že ne!“ odsekl Snape ostře.
„To mám čekat tři roky?“ zamračil se Draco.
Snape se k němu otočil a prohrábl jeho blonďaté vlasy.
„Nemám zájem přijít kvůli tomu o práci. Jsou jisté hranice, které překročit nehodlám. Ber to jako neměnné pravidlo. Nespím se svými studenty a nebudu o tom diskutovat.“
„A tohle bylo co?“ ušklíbl se Draco.
„Chtěl jsi se přece naučit tango, ne?“ ušklíbl se i Snape.
„Jo, ták,“ protáhl Draco. „Tak takové tango si dám líbit.“
„Říkal jsem ti přece, že je moje oblíbené,“ řekl Snape a nepatrně pozvedl obočí. Jeho rty se zvlnily v nepatrném, téměř démonickém úsměvu, z něhož Draca příjemně zamrazilo.
„Tančíš ho často?“ zeptal se.
„Proč se ptáš?“
„No, na tanec musí být většinou dva,“ uculil se Draco.
„Myslím, že v rámci jisté nadstandardní výuky společenského chování a tance bych ti mohl jednou týdně poskytnout doučovací lekci,“ usoudil Snape.
„Doufám, že ti to Brumbál proplatí jako přesčasy,“ uchichtl se Draco.
„Budu to dělat zadarmo… jsem už prostě taková nezištná povaha,“ zašklebil se Snape.

Poznámky:
* Autorem této repliky je janek (a je polichocena tím, že se Taťáně replika zalíbila natolik, že ji neváhala použít! ;o) ).

Konec

Komentáře

Na těchto stránkách nevzniklo nic za účelem zisku. Kánon originálních děl je majetkem jejich právoplatných autorů. Na druhou stranu všechno ostatní je majetkem naším, proto nešiřte nic z těchto stránek bez souhlasu autora.
Design by D.J. Orlovský